آیا من آمادۀ آزمون هستم؟ چه زمانی آزمون رسمی بدهم؟

از آن جا که آزمون های رسمی زبان آلمانی هزینۀ بالایی دارند، لازم است قبل از آزمون خود را بیازمایید تا بدانید که شانس قبولی در آزمون برای شما چقدر است. برای این منظو دو راه وجود دارد:

 

الف: تست تعیین سطح  

برای تعیین سطح خود لازم است که تست های لازم را از این جا دانلود کنید. این تست ها به صورت آنلاین است.

 

ب: استفاده از نمونه آزمون های موجود در بازار

چند روز قبل از ثبت نام در آزمون رسمی زبان آلمانی (مانند گوته یا اُ.اس.د) چند نمونه آزمون برای سطح مربوطه تهیه کنید. هر آزمون از قسمت های صحبت، شنیدن، خواندن و نگارش (و در برخی آزمون ها مانند تلک از دستور زبان) تشکیل شده است. چند نمونه آزمون (بخش شنیدن و خواندن) را در «شرایط آزمون» پاسخ دهید و پاسخ های خود را با پاسخنامۀ نمونه آزمون مقایسه کنید. اگر تعداد پاسخ های صحیح در پنج نمونه آزمون از 70 درصد بیشتر باشد، احتمال قبولی در آزمون برای شما بالا است (ولی هنوز صد در صد اطمینان وجود ندارد).

زبان آموزان معمولاً در دو بخش نگارش و صحبت از دو بخش شنیدن و خواندن نمرۀ بهتری می گیرند. با این وجود شما بهتر است نمونه ای از بخش نگارش را در شرایط آزمون پاسخ داده و به استاد خود ارسال کنید و نظر او را دربارۀ سطح خود بپرسید. همچنین نظر استاد خود را دربارۀ توانایی صحبت خود بپرسید.

به هر حال اگر متوسط نمرۀ شما پس از پنج نمونه آزمون در بخش های شنیدن و خواندن از 70 درصد پایین تر است، شانس قبولی در شما پایین است و بهتر است هزینۀ خود را به هدر ندهید و به یادگیری ادامه دهید تا به حد لازم در نمونه آزمون ها برسید.

مهم: در پاسخ دادن به نمونه آزمون ها شرایط آزمون را رعایت کنید. مانند عدم استفاده از فرهنگ لغت در آزمون گوته، و همچنین زمان پاسخ دهی به سؤالات. در کتاب های نمونه آزمون پاسخنامۀ قسمت های خواندن و شنیدن و دستور زبان معمولاً در انتهای کتاب قرار داده شده است.

توصیه اکید می شود قبل از آزمون از کلاس های مهارت آزمون (آمادگی آزمون) استفاده کنید تا با تکنیک ها و شیوۀ پاسخ دهی به آزمون آشنا شوید. برای این منظور کلاس هایی توسط محمود رضا ولی خانی (09125366338) ارائه می شود که مختص دو بخش نگارش و صحبت است و از دو جلسۀ 1.5 ساعته تشکیل شده است.

 

1 پاسخ
  1. عاطفه نجفی نژاد
    عاطفه نجفی نژاد گفته:

    طی تحقیق هایی که از کیفیت کلاس ها کردم
    تمایل زیاد به شرکت درکلاس ها رادارم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *